Öğrencilerimiz

Ülkemizde her yıl milyonlarca genç geleceğini şekillendirmek, ne yazık ki çok bozuk olan bir sistemin içerisinde hayatta kalabilmek için sınavlara giriyor. Her birinin hayalinde daha iyi bir yaşam daha iyi bir hayat olduğu kesin ancak içinde bulunduğumuz sistem pek azına bu fırsatı tanıyor.  Gençlerin geleceklerine giden bu yolda anahtar görevi gören üniversite sınavları ne yazık ki işlevini karşılamıyor.
Bunun en başlıca nedeni ne yazık ki eğitimde fırsat eşitsizliği. Türkiye’nin dört bir yanındanki öğrenciler aynı sınava giriyorlar ancak kesinlikle aynı şartlarda hazırlanamıyorlar bu sınava. Bu gençler çoğunlukla maddiyattan kaynaklı gerekli teknolojik donanıma, verimli ama bir o kadar pahalı kaynaklara ve en önemlisi ne özel dershane ne de özel öğretmene ulaşamıyorlar. Ne yazık ki aynı sınava giren bu gençler daha kaliteli eğitime ullaşabilenlerle uç noktadaki bir adaletsizlikle yarışmak zorunda kalıyorlar.
İşte bizler de ‘ İyilik Zinciri ‘ kapsamında bu adaletsizliğe maruz kalan genç kızlarımızdan seçiyoruz liseli kızlarımızı.